Okul Takımları

Kendi bünyelerinde okul kulüp takımı olarak faaliyet gösteren veya çeşitli kulüplerdeki sporculardan oluşan Okul Takımları da Asya Voleybol Ligi’nde yer alabilmektedir. Farklı bir kulüp ile voleybol ligine katılan bir sporcu, Okul Takımı ile de ligimizde yer alabilir. Olası bu iki takımın karşılaşmasında sporcu tercih hakkını kullanacaktır. Bir sporcu aynı anda 2 (iki) farklı kulüp takımı ile Asya Voleybol Ligi’nde yer alamaz. Sezon içerisinde çeşitli nedenler ile başka bir kulübe transfer olmak durumunda kalan sporcu 2 maçtan fazla eski takımı ile Asya Voleybol Ligi’nde oynamışsa, transfer olduğu takımın forması ile Asya Voleybol Ligi maçlarında yer alamaz.

Okul lisansı olan sporcuların, ligimizde maça çıkabilmeleri için sporcu listesinde okul lisans numaralarının olması yeterlidir. Resmi okul lisansı olmayan sporcular, lig kurulundan takım yetkilisi onayı ve kimlik bilgileriyle bizden alacakları AVL Lisansı sayesinde maçlara çıkabilirler.

Canlı maç yayını, maçın oyuncusu seçimi, maçlarda sporcuları motive eden müzik yayını, resmi federasyon hakemleriyle fark yaratan yeni sezonumuzda Asya Voleybol Ligi’ne katılım sağlayan okul takımlarının listesini menüde bulabilirsiniz.