Turnuva Şartları

ASYA VOLEYBOL LİGİ KATILIM BİLGİLERİ 

Asya Voleybol Ligi yönetimi, oyun kuralları aynı olmakla birlikte verimliliği ve faydayı arttırmak amacıyla oynanacak setlerin adedi ile puanlama değişikliği yapabilmekte, ihtiyaca göre diğer uygun gelecek düzenlemelerin kararını alarak katılımcılara resmi duyuru kanallarımızdan yayınlayabilmektedir.

Faydasına inandığımız yaş kategorisi, set adetleri, puanlama sistemi, grup oluşumları, saha ölçüleri, oyuncu sayıları ve takım sayıları gibi altyapı yaşındaki çocuk ve genç sporculara yarar sağlayacak kararları uygun dönemlerde alabileceğimizi bilginize sunmak isteriz.

KATILIMCI TAKIMLARDAN İSTENEN EVRAKLAR;
*ISLAK İMZALI LİG KATILIM FORMU, (ÖN KAYIT SÜRESİ İÇİNDE MAİLİMİZE VE WHATSAPP HATTIMIZA İMZALI ŞEKİLDE İLETİLMELİDİR)
*SAHAYA ÇIKACAK SPORCULARIN, VELİLERİ TARAFINDAN (HEM ANNE HEM BABA) ONAYLANMIŞ VELİ İZİN VE SAĞLIK BEYAN FORMU
(FOTO GEREKLİ DEĞİLDİR),
*KATILIM FORMUNDA BELİRTİLEN HESABA GÖNDERİLEN KATILIM BEDELİ DEKONTU,
*
LİGE KATILACAK SPORCU VE YÖNETİM ESAME LİSTESİ (MAKSİMUM 20 SPORCU VE 4 TAKIM YÖNETİMİ, MİNİKLER İÇİN 16 SPORCU ve 4 TAKIM YÖNETİMİ),
UNUTMAYIN; MAÇ KADROSU ESAME LİSTESİ KİMLİK NO VE LİSANS NO ALANLARI DAHİL DOLDURULARAK MAÇTAN ÖNCE HAKEM MASASINA TESLİM EDİLECEKTİR,
*RESMİ SPORCU LİSANSI OLMAYAN SPORCULAR İÇİN AVL SPORCU LİSANSI GEREKLİDİR. LÜTFEN AŞAĞIDAKİ BÖLÜMDEN İNDİREREK TÜM OYUNCULARINIZ İÇİN YETERİ KADAR SAYIDA DOLDURUNUZ. DAHA SONRA LİSANS NUMARASI ALMAK İÇİN LİG KURULUMUZA TESLİM EDİNİZ.
*KATILIMCI TAKIMLAR BÖLÜMÜMÜZ İÇİN KULÜP/TAKIM LOGOSU.


TÜM BELGE VE FORMLARA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

NOTLAR;
*MAÇA ÇIKIŞTA OYUNCULARIN ESAME LİSTESİNDE RESMİ TESCİLLİ LİSANSLARININ NUMARALARI YA DA LİSANS FOTOKOPİLERİ HAZIR BULUNDURULACAKTIR,
*OKUL TAKIM SPORCULARI İÇİN OKUL LİSANSLARI, ÖZEL OLUŞUM TAKIMLARI VEYA LİSANSI OLMAYAN TÜM SPORCULAR İÇİN LİG KURULUMUZ TARAFINDAN VERİLEN ASYA VOLEYBOL LİGİ AVL SPORCU LİSANS KARTI VE LİSANS NUMARASI GEREKLİDİR,
*İLK HAFTA VE OYNAYACAKLARI İLK MAÇLAR İÇİN FOTOĞRAFLI NÜFUS CÜZDANI YADA OKUL KİMLİKLERİ KULLANILABİLECEKTİR,
*SAHAYA ÇIKACAK SPORCU, ANTRENÖR, İDARECİ, MASÖR, İSTATİSTİKCİ KİMLİKLERİ MAÇ SIRASINDA YANLARINDA BULUNMALIDIR,

YARIŞACAK KIZ TAKIMLARIN 2023-2024 SEZONU YAŞ KATEGORİLERİ
U17-Yıldız (2006-2007-2008 ve küçükler)
U15-Küçük (2009-2010 ve küçükler)
U13-Midi (2011-2012 ve küçükler)
U11-Minik (2013-2014-2015) – 1 erkek sporcuya izin verilir.
U9-Tut-At (2015-2016-2017) – 2 erkek sporcuya izin verilir.

*DÜZENLEME KARARI VERİLİRSE;
ÜMİTLER-U21 (2002-2005)
1) SADECE KIZ KATEGORİSİNDE DÜZENLENEN ASYA VOLEYBOL LİGİ’NE KATILAN SPORCULAR, MAÇLARDA, LİG KURULU TARAFINDAN VERİLECEK OLAN LİSTE ONAYI İLE SAHAYA ÇIKABİLİRLER.
TURNUVA SÜRESİNCE KATILIMCI SPORCULARDAN SAĞLIK RAPORU YERİNE VELİ İZİN VE SAĞLIK BEYAN FORMU İSTENİR. SAĞLIK BEYANLARININ DOĞRULUĞU VE SAĞLIK EMNİYETİ, ORGANİZASYONA KATILAN TAKIM YÖNETİMLERİNİN KENDİ SORUMLULUĞUNDADIR.
 
2) ORGANİZASYONA KATILAN MİLLİ EĞİTİME BAĞLI OKUL TAKIMLARI, OKUL LİSANSLARI VEYA ORGANİZASYON TARAFINDAN VERİLECEK OLAN AVL LİSANSLARI İLE MÜSABAKALARA KATILABİLİRLER. İKİNCİ HAFTADAN İTİBAREN LİSANSI OLMAYAN SPORCULARIN MAÇLARDA OYNAMASINA İZİN VERİLMEZ, MAÇ SIRASINDA YEDEK GRUBUN İÇİNDE BULUNABİLİR ANCAK OYUNA DAHİL OLAMAZLAR.
 
3) TAKIMLAR, İLK MAÇLARINA KADAR TURNUVAYA KATILMAYI PLANLADIKLARI MAKSİMUM 20 SPORCU, 4 ANTRENÖR VEYA İDARECİ (MAKSİMUM TOPLAM 4 KİŞİ) OLACAK ŞEKİLDE EKİPLERİNİ YAZILI OLARAK BİLDİRECEK OLUP, BU KİŞİLERİN ESAME LİSTESİNDE BULUNACAK VE SPORCULAR İÇİN GEREKLİ VELİ İZİN VE SAĞLIK BEYAN FORMU İLE BİRLİKTE BELİRTİLEN ZAMAN ARALIĞINDA ORGANİZASYONA TESLİM EDECEKLERDİR. MAKSİMUM SAYI OLAN 20 KİŞİLİK SPORCU VE 4 TEKNİK EKİP LİSTESİNE FİNAL GRUPLARI BAŞLAYANA KADAR İLAVELER YAPILABİLİR. BU SAYI MİNİKLER İÇİN 16 SPORCU VE 4 İDARECİDİR.

*TAKIMLARIN 20 KİŞİLİK (MİNİKLER 16) LİSTE DOLANA KADAR GELECEKTE OYUNCU EKLEME ŞANSLARI BULUNMAKTADIR.
*SPORCULAR RESMİ LİSANSLI OLMAK ZORUNDADIR. OKUL TAKIMLARI İSE OKUL LİSANSLARINI KULLANACAK OLUP, ÖZEL OLUŞUMLU TAKIMLAR İSE ORGANİZASYONUMUZ TARAFINDAN VERİLEN AVL LİSANS KARTLARINI KULLANACAKTIR.
*BELGESİ OLMAYAN SPORCULAR İKİNCİ HAFTADAN İTİBAREN MAÇA ÇIKAMAZ ANCAK YEDEK OYUNCULARIN İÇİNDE BULUNABİLİR. HAKEM ONAYIYLA MAÇLARA EN FAZLA 16 OYUNCU İLE ÇIKILABİLİR. MİNİKLERDE İSE, KURAL DOSYASINDA BELİRTİLMİŞTİR.
  
4) ORGANİZASYONUN, LİG BAŞLANGIÇ TARİHİNE KADAR EKSİK EVRAK VEYA BAŞKA SEBEPLERLE KATILIM ŞARTLARINI YERİNE GETİRMEYEN TAKIMLARIN YERİNE BAŞKA TAKIM ALMA YETKİSİ BULUNMAKTADIR.
 
5) TAKIMLAR SAHAYA EN AZ BİR ANTRENÖR YADA BİR İDARECİ OLACAK ŞEKİLDE ÇIKABİLİRLER VE KENARDA EN FAZLA 3 KİŞİLİK TAKIM YETKİLİSİ OLABİLİR.

6) BÖLGESEL İŞBİRLİKLERİNİ GELİŞTİRMEK, ULUSLARARASI SPORTİF AÇILIMI SAĞLAMAK VE BUNDAN ÜLKE VOLEYBOL ALTYAPISININ FAYDA SAĞLAMASI AMACIYLA LİGİMİZE KATILMAK İSTEYEN YABANCI TAKIMLAR, ÖZEL OLARAK OLUŞTURDUĞUMUZ VE DAHİL OLDUKLARI GRUP TAKIMLARIYLA 3 GÜNDE 3 MAÇ YAPARAK MAÇLARINI TAMAMLARLAR. LİG KURULUMUZ, YABANCI TAKIMLARIN LİGE DAHİL OLMASI İÇİN ÖZEL STATÜ OLUŞTURUP UYGULAYABİLİR VE TÜM KATILIMCI TAKIMLAR UYGULANACAK BU ÖZEL STATÜYÜ KABUL ETMEK ZORUNDADIR.
 
7) MAÇLAR, ULUSLARARASI STANDARTLARDAKİ VEYA LİG KURULU TARAFINDAN ONAY VERİLEN TOPLAR İLE TVF TARAFINDAN ATANAN RESMİ HAKEMLER YÖNETİMİNDE OYNANACAKTIR. TAKIMLAR, MAÇLARDA KENDİ TOPLARIYLA ISINMAK VE İHTİYAÇ DUYACAĞI SU İLE MEDİKAL MALZEMEYİ YANINDA GETİRMEK ZORUNDADIR. MAÇLAR SIRASINDA, TESİSTE GENELDE GÖREVLİ BULUNACAKTIR. BULUNMAMASI DURUMUNDA YETKİLİ KİŞİLERİN MÜDAHALE VE KARAR YETKİSİ VARDIR.

8) HER MAÇ SONUNDA MAÇIN OYUNCUSU SEÇİLECEK OLUP, KULÜP VE OYUNCU TANITIMI AVL MEDYA HESAPLARINDAN YAPILACAKTIR. BİRÇOK MAÇTA İNTERNET ÜZERİNDEN CANLI YAYIN VE MAÇIN DURDUĞU ANLARDA MÜZİK YAYINI YAPILIYOR OLACAKTIR. HANGİ MAÇLARDA BU YAYINLARIN YAPILACAĞI LİG KURULU KARARINA BAĞLIDIR.

9) MAÇ SIRASINDA SEYİRCİ, TEKNİK EKİP VEYA SPORCU ADINA CEZA GEREKTİREN HALLERDE, HAKEMİN SALONU BOŞALTMA, MAÇI DURDURMA, MAÇI İPTAL ETME HAKKI VARDIR. TARAFLARA VERİLECEK CEZA, LİG DİSİPLİN KURULU TARAFINDAN İLGİLİ KULÜBE DAHA SONRA İLETİLECEKTİR. LİGDEN İHRAÇ EDİLEN TAKIMLAR VE KULÜPLER HERHANGİ BİR HAK TALEBİNDE BULUNAMAZ.

10) BURADA BULUNMAYAN VE İLAN EDİLMEMİŞ TÜM TURNUVA KURALLARI VE STATÜLER HAKKINDA ASYA VOLEYBOL LİGİ YÖNETİMİ TARAFINDAN, GÜNCEL TVF VE FIVB YÖNETMELİKLERİ ESAS ALINARAK DEĞERLENDİRME YAPILACAK VE SON KARAR AVL LİG KURULU TARAFINDAN VERİLECEKTİR.

11) KULÜPLER, İSTEDİKLERİ SAYIDA TAKIMLA ASYA VOLEYBOL LİGİ’NE KATILABİLİRLER ANCAK YOĞUN KATILIMA GÖRE İLGİLİ KULÜP İÇİN KATILABİLECEĞİ TAKIM SAYISINA KARAR VERME YETKİSİ AVL KOMİTESİNDEDİR. ÖNCEKİ SEZON LİGE KATILMIŞ KULÜPLERE, İLGİLİ KATEGORİDE ÖNCELİKLİ KATILIM HAKKI VERİLİR. AVL ORGANİZASYON KOMİTESİNİN ALDIĞI REFERANSLA LİGE KATILIMDA ÖNCELİK SAĞLAMA VE GEREKLİ KATILIM ŞARTLARINI YERİNE GETİRMEYEN TAKIMLARIN YERİNE YENİ TAKIMLAR İLAVE ETME HAKKI BULUNMAKTA OLUP, KATILIM BEDELİ İADESİ YAPILMAYACAKTIR.