Talimatlar

Asya Voleybol Ligi yönetimi, oyun kuralları aynı olmakla birlikte verimliliği ve faydayı arttırmak amacıyla oynanacak setlerin adedi ile puanlama değişikliği yapabilmekte, ihtiyaca göre diğer uygun gelecek düzenlemelerin kararını alarak katılımcılara resmi duyuru kanallarımızdan yayınlayabilmektedir.

Faydasına inandığımız yaş kategorisi, set adetleri, puanlama sistemi, grup oluşumları, oyuncu sayıları ve takım sayıları gibi altyapı yaşındaki çocuk ve genç sporculara yarar sağlayacak kararları uygun dönemlerde alabileceğimizi bilginize sunmak isteriz.

İstanbul Voleybol İl Temsilciliği tarafından Türkiye Voleybol Federasyonu teknik komitesi işbirliği ile her sezon öncesi oluşturulan güncel yaş kategorileri, oyun kuralları ve hakem talimatnamelerine aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Organizasyonumuz taslak olarak bu talimatlardan yaralanmakta ve kararlarını bu talimatlardan faydalanarak vermektedir.

Asya Voleybol Ligi’nin U17-Yıldız, U15-Küçük, U13-Midi ve Minik altyapı yaş kategorileri, genel olarak açıklanan TVF resmi yaş kategorilerine paralel oluşturulmakta, sadece U17-Yıldız yaş kategorisi 1 yaş büyük doğumlu sporcuları da kapsayacak şekilde maç kadrolarında kabul edilmektedir.

TVF TALİMATNAME VE DÖKÜMANLARI İÇİN TIKLAYINIZ..!